sa.lirom.o.knjigama

sa.lirom.o.knjigama

Share

Photos from sa.lirom.o.knjigama's post 11/07/2023

Šta ćeš čitati ovog leta? Ovo su moji planovi. Možda sam suviše optimistična, ali ko nam brani da sanjamo? ☺️ Ima i nekoliko audio knjiga, prelistaj do njih (četvrta još ne znam koja će biti, zato su upitnici, čekamo izbor za avgust za fantasy book club).
U stvari, ovaj post malo kasni, tako da mogu reći da sam "Ljubavnu hipotezu" već preslušala, a da trenutno čitam "Frcoklu" i slušam "Fourth Wing" ("Četvrto krilo"?). Posle "Frcokle" definitivno ide "Hobit", jako sam ga se uželela i jedva čekam da ga ponovo pročitam. Uslikala sam obe knjige "Hobita" koje imam, pa ću se kasnije odlučiti koju ću zapravo da listam. Nakon njih, kuda me raspoloženje ponese... ⛵
Nadam se da sam ti dala po neku ideju za čitanje. 📖
Kakvi su tvoji čitalački planovi za leto? Jesu li preoptimistični kao moji? 😉

03/11/2022

Sjajna knjiga horor priča, majstorski napisana. Voleli horor ili ne (a ja ne volim), ono što se vidi na prvu pročitanu stranu jeste da je Bredberi pravi majstor priče i da je ova knjiga definitivno vredna čitanja.
Žao mi je samo što ovo izdanje nije obuhvatilo i više priča od ovih, simboličnih, 13. Bu!

Photos from sa.lirom.o.knjigama's post 13/03/2022

Slike sa nedavno završenog Sajma knjiga u Novom Sadu.
Opšti utisak mi je da je sve slično kao i ranijih godina, dovoljno ali i premalo.
Od svog spiska sam značajno odstupila, opredelivši se za to da kupim ono što me je u datom momentu privuklo, zainteresovalo, iznenadilo. Prezadovoljna sam "ulovom"!

Photos from sa.lirom.o.knjigama's post 19/02/2022

"Čitate" li audio knjige?
Nedavno sam rešila da dam ozbiljnu drugu šansu audio knjigama i da odslušam barem dve-tri pre nego što donesem konačni sud. Iz ove izjave možete naslutiti da mi audio knjige nisu prirodne i da baš i ne očekujem da mogu da mi zamene pravo čitanje.

Počela sam sa knjigom "Why we sleep", "Zašto spavamo" od dr. Metju Vokera koja je kod nas izašla u izdanju (ako nekog zanima da pročita). Za sada ide OK, ali nisam oduševljena naratorom. Takođe, treba mi prilično jaka koncentracija, tako da otpada ono slušam knjigu i šetam gradom, ili spremam po kući i sa pola oka gledam klizanje na televizoru. Jok! S te strane, mislim da neću "ućariti" od audio knjiga kao nečeg uz čega mogu da multi taskujem. A ako neću, hm, da li onda uopšte vredi slušati audio knjige?

Nisam probala, a želim, nešto što sam čula da je dobra kombinacija i da ubrzava čitanje: istovremeno čitanje elektronske knjige uz slušanje audio naracije (Kindle + Amazonov Whispersync = Immersion Reading). To bi moglo biti zanimljivo.

Kakva su vaša iskustva sa audio knjigama? Vredi li ili ne?

Want your public figure to be the top-listed Public Figure in Novi Sad?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Category

Culinary Team

Attire

Address


Novi Sad