sa.lirom.o.knjigama
11/07/2023
Šta ćeš čitati ovog leta? Ovo su moji planovi. Možda sam suviše optimistična, ali ko nam brani da sanjamo? ☺️ Ima i nekoliko audio knjiga, prelistaj do njih (četvrta još ne znam koja će biti, zato su upitnici, čekamo izbor za avgust za fantasy book club).
U stvari, ovaj post malo kasni, tako da mogu reći da sam "Ljubavnu hipotezu" već preslušala, a da trenutno čitam "Frcoklu" i slušam "Fourth Wing" ("Četvrto krilo"?). Posle "Frcokle" definitivno ide "Hobit", jako sam ga se uželela i jedva čekam da ga ponovo pročitam. Uslikala sam obe knjige "Hobita" koje imam, pa ću se kasnije odlučiti koju ću zapravo da listam. Nakon njih, kuda me raspoloženje ponese... ⛵
Nadam se da sam ti dala po neku ideju za čitanje. 📖
Kakvi su tvoji čitalački planovi za leto? Jesu li preoptimistični kao moji? 😉
03/11/2022
Sjajna knjiga horor priča, majstorski napisana. Voleli horor ili ne (a ja ne volim), ono što se vidi na prvu pročitanu stranu jeste da je Bredberi pravi majstor priče i da je ova knjiga definitivno vredna čitanja.
Žao mi je samo što ovo izdanje nije obuhvatilo i više priča od ovih, simboličnih, 13. Bu!
13/03/2022
Slike sa nedavno završenog Sajma knjiga u Novom Sadu.
Opšti utisak mi je da je sve slično kao i ranijih godina, dovoljno ali i premalo.
Od svog spiska sam značajno odstupila, opredelivši se za to da kupim ono što me je u datom momentu privuklo, zainteresovalo, iznenadilo. Prezadovoljna sam "ulovom"!
19/02/2022
"Čitate" li audio knjige?
Nedavno sam rešila da dam ozbiljnu drugu šansu audio knjigama i da odslušam barem dve-tri pre nego što donesem konačni sud. Iz ove izjave možete naslutiti da mi audio knjige nisu prirodne i da baš i ne očekujem da mogu da mi zamene pravo čitanje.
Počela sam sa knjigom "Why we sleep", "Zašto spavamo" od dr. Metju Vokera koja je kod nas izašla u izdanju (ako nekog zanima da pročita). Za sada ide OK, ali nisam oduševljena naratorom. Takođe, treba mi prilično jaka koncentracija, tako da otpada ono slušam knjigu i šetam gradom, ili spremam po kući i sa pola oka gledam klizanje na televizoru. Jok! S te strane, mislim da neću "ućariti" od audio knjiga kao nečeg uz čega mogu da multi taskujem. A ako neću, hm, da li onda uopšte vredi slušati audio knjige?
Nisam probala, a želim, nešto što sam čula da je dobra kombinacija i da ubrzava čitanje: istovremeno čitanje elektronske knjige uz slušanje audio naracije (Kindle + Amazonov Whispersync = Immersion Reading). To bi moglo biti zanimljivo.
Kakva su vaša iskustva sa audio knjigama? Vredi li ili ne?
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Culinary Team
Attire
Contact the public figure
Website
Address
Novi Sad